قیمت انواع بارانگیر

قیمت انواع بارانگیر

بارانگیرها نیز یکی از ملزومات برای جلوگیری از تخریب سازه ها در اثر نفوذ رطوبت هستند. تنوع وسیع این محصولات تنوع قیمت را برای آن به دنبال دارد. علاوه بر تنوع عوامل مختلف دیگری نیز بر قیمت انواع بارانگیر تاثیر دارد که به معرفی این عوامل می پردازیم.

بارانگیر و نقش آن در سازه ها

شاید بعضی از سازه ها را مشاهده کرده باشید که در قسمت بالای درب و پنجره به دلیل نفوذ رطوبت ناشی از برف و باران دچار آسیب شده و از جلوه ساختمان کاسته شده است. برای جلوگیری از این امر امروزه از باران گیر استفاده می شود. نقش بارانگیر در سازه ها تنها به جلوگیری از نفوذ رطوبت محدود نمی شود این محصولات از تابش نور مستقیم خورشید به داخل سازه نیز جلوگیری نموده و از تاثیرات مخرب آن تا مقدار زیادی کم می کند. بارانگیر ها به دو نوع ثابت و متحرک تولید و در بازار عرضه می شود که بسته به نظر مالک سازه می توان از این دو نوع بر بالای درب و یا پنجره نصب و از آن استفاده نمود.

همچنین بخوانید:  قیمت نورگیر حبابی فایبر گلاس

Prices of all types of raincoats

قیمت انواع بارانگیر

همان گونه که گفته شد عوامل مختلفی باعث می شود تا قیمت انواع بارانگیر در بازار متفاوت باشد، اولین و مهم ترین عامل در قیمت انواع بارانگیر نوع این محصول است. با توجه به سلیقه و تمایل افراد می توان از انواع این محصولات هم برای محافظت از سازه و هم به دلیل زیبایی بصری سازه ها استفاده نمود.

همچنین بخوانید: طراحی پوشش سقف حیاط خلوت

Prices of all types of raincoats

انواع بارانگیر

بارانگیرها علاوه بر نصب در قسمت بالای درب و پنجره قابلیت نصب بر روی سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو را نیز به خوبی دارند. اما بیشترین کاربرد آن در قسمت سقف ورودی ساختمان و بالای پنجره است. بسته به این که ابعاد محل نصب بارانگیر چه میزان است قیمت انواع بارانگیر نیز متفاوت است. همچنین نوع بارانگیر نیز بر تعیین قیمت آن تاثیر دارد.

بارانگیر ثابت

از این نوع بارانگیر بیشتر در قسمت بالای درب ها و پنجره ها استفاده می شود. به دلیل طراحی این نوع قابلیت حرکت نداشته و تنها با پایه ای که بر روی دیوار نصب می شود بر روی محل مورد نظر اتصال می یابند. مقاومت بالا و عدم نفوذ رطوبت به داخل سازه از مزیت های این بارانگیر به شمار می رود. قیمت انواع بارانگیر ثابت نسبت به نوع متحرک آن به دلیل طراحی و ساخت کمتر بوده و افراد به همین دلیل تمایل زیادی به تهیه آن دارند.

همچنین بخوانید: سقف کاذب استخر سر پوشیده

Prices of all types of raincoats

بارانگیرهای متحرک

در این نوع بارانگیر با استفاده از یک قطعه به نام رول بولت که پایه بر روی آن نصب می شود قابلیت متحرک شدن را به بارانگیر می دهند. این قطعه بر روی دیوار متصل شده و پایه بارانگیر نیز بر روی آن نصب می شود. داشتن یا نداشتن این قطعه قابلیت باز و بسته شدن را به بارانگیر داده و  استفاده از آن را راحت تر می نماید.

مشخصات عمومی سایه‌بان و باران‌گیر

• تنوع رنگ در ورق‌های مصرفی
• جنس پایه از پلیمر پلی آمید بوده و در برابر عوامل جوی مقاوم می‌باشد
• نصب آسان و سریع
• عدم محدودیت اندازه در چیدمان کنارهم.

باران گیر درب ورودی

امروزه با افزایش جمعیت و ساخت آپارتمان ها و برج های بلوکی اجرای باران گیر درب ورودی ساختمان ها روبه افزایش است  زیرا ورودی ساختمان تا درب ورودی باهم فاصله دارند در فصل پاییز وزمستان که بارش وعوامل جوی زیاد است طراحی واجرای باران گير درب ورودی ساختمان بسیار مورد نیاز است تا ساکنین با خیالی آسوده وارد وخارج شوند.

مشخصات بارانگیر درب منزل

 • -رنگ های متنوع
 • -نصب سریع آسان
 • -مقاوم در برابر انواع عوامل جوی
 • -وزن سبک

اجزای مختلف بارانگیر و سایه بان درب یا پنجره به شرح زیر می باشد

۱:پایه یه براکت بارانگیر و سایه بان که حالتی خرپا شکل را دارا می باشد و از پلاستیک فشرده(pp) می باشد.

۲:ورق بارانگیر یا سایه بان که از نوع جنس ورق پلی کربنات دو جداره و پلی کربنات فلت تشکیل می گردد.

۳:زهوار و یراق آلات بارانگیر یا سایبان پنجره که در دو طرف ورق قرار گرفته و توسط شیارهای خود ورق را مهار کرده و از رفتن آب به داخل ورق جلوگیری می کند.

۴:المان های اتصال که متشکل شده از رول بولت و پیچ روی پایه بارانگیر یا سایبان که وظیفه ی نگه داشتن بارانگیر را بر روی دیوار بر عهده دارند.

برای احداث بارانگیر و سایبان بر روی دیوار باید سطح صاف را داشته باشیم تا پایه ها بر روی این سطح قرار گیرند.در بحث نورگیری بارانگیر نیز توسط رنگ های ورق
پلی کربنات می توانیم طیف نوری گسترده ای را به شما هموطنان گرامی تقدیم کنیمدادن ورق پلی کربنات به سمت پایین خودداری گردد در بحث تعداد بارانگیر در کنار هم هیچ گونه محدودیتی در طول وجود ندارد.

قیمت بارانگیر پنجره فایبرگلاس

فایبرگلاس پلیمر شفافی هست که کاربردهای فراوانی دارد و در ساختن سقف، پاسیو ، بارانگیر پنجره کاربردهای فراوانی دارد. همه ما سایبان پنجره فایبرگلاس را بالای درب مغازه ها، دیده ایم. قیمت بارانگیر پنجره فایبرگلاس نسبت به بقی متریال های موجود مانند سقف پلی کربنات  ارزان تر و اما هر کدام از انواع این پوشش ها با توجه به چند نکته مهم تعیین قیمت می شوند. از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بارانگیر پنجره فایبرگلاس تاثیر می توان به این موارد اشاره نمود.

 • -ضخامت ورق
 • -ابعاد بارانگیر پنجره
 • -طراحی و شکل بارانگیر
 • -و…

همچنین بخوانید: طراحی نورگیر سقف ورودی ساختمان

Prices of all types of raincoats

عوامل تاثیر گذار بر قیمت انواع بارانگیر

نوع بارانگیرها تنها یکی از چند عامل مهم در تعیین قیمت انواع بارانگیر است. عوامل دیگری نیز بر این تعیین قیمت تاثیر مستقیم دارد.

متریال پایه، معمولا هر بارانگیر از قسمت های مختلفی تولید می شود که باعث دوام و عمر طولانی این محصول می شود. پایه بارانگیر از متریال پلی آمید تولید می شود که مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و هر گونه فشار دارد.

طراحی بارانگیر، عامل مهم دیگری که بر قیمت انواع بارانگیر تاثیر زیاد دارد چگونگی طراحی آن است. معمولا این محصولات به انواع شیب دار، قوس دار، صاف و یا گنبدی طراحی می شوند که بسته به نظر مالک سازه و نوع معماری سازه  می توان از هر نوع طراحی آن استفاده نمود.

نوع متریال بارانگیر، معمولا متریال بارانگیرهای ثابت از نوعی طلق پلی کربنات تولید می شود. اما در بارانگیرهای متحرک می توان از انواع پارچه های پلی استر مقاوم در برابر نور خورشید و رطوبت استفاده نمود. نوع متریال بارانگیر و مقاومت آن در برابر انواع عوامل محیطی بر قیمت این محصولات تاثیر زیادی دارد.

محل نصب بارانگیر، در بعضی از موارد از بارانگیرها علاوه بر نصب بالای درب و پنجره مانند نورگیر سقفی یا نورگیر حبابی بر روی سقف استخر نیز استفاده می شود. بزرگ بودن فضای استخر ابعاد بزرگتر بارانگیر را می طلبد. ابعاد از عوامل تعیین کننده قیمت این محصولات است.

پیش آمدگی بارانگیر، بارانگیرها با توجه به نیاز مالک و نوع سازه می تواند در سه سایز پیش آمدگی طراحی و تولید شود. 80، 100 و 150 سانتی متر این سه سایز را تشکیل می دهد.

باران گیر پنجره فایبرگلاس

فایبرگلاس پلیمر شفافی هست که کاربردهای فراوانی دارد و در ساختن سقف، گلخانه، سرویس بهداشتی و غیره کاربردهای فراوانی دارد. همه ما باران گیر پنجره فایبرگلاس را بالای درب مغازه ها، بالای پنجره خانه ها، دیده ایم.

مزایا استفاده از باران گیر فایبرگلاس:

 • .مقاومت بالا در برابر سرما
 • .مقاوم در برابر پوسیدگی
 • .دارای عایق بند رطوبتی
 • .از بین رفتن دید کامل برای همسایگان
 • .عایق حرارتی
 • .مقاوم در برابر اشعه UV آفتاب
 • .سبک بودن

همچنین بخوانید: نصب و اجرای نورگیر سقفی و حبابی

Prices of all types of raincoats

توجه نمایید که باران گیرهای متحرک قابلیت نصب بر روی پنجره با ابعاد بیشتر را به خوبی دارا می باشند. اما به دلیل نوع طراحی نیاز به مراقبت های بیشتری نیز دارند. برای خرید انواع بارانگیر با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به سایت ما مراجعه فرمایید.

شركت نورگير ساز داراى دو دهه تجربه در زمينه توليد و طراحى و اجرای تخصصی انواع نورگیر سقفی و نورگير کوپل مي باشد.تیم متخصص نورگیرساز در سراسر ايران پروژه هاى مختلف انجام داده و در حال حاضر پروژه مختلفی در شهرستان ها در حال انجام می باشد. کیفیت و جنس نورگيرها در حالت ایده آل طراحی و تولید می شود. جهت نصب سقف برای فضاهای مختلف و همچنین نصب بارانگیر با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت با کارشناسان و مشاوران ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید. کارشناسان در این سایت آماده پاسخگویی به شما و ثبت سفارشات می باشند.

سوالات متداول قیمت انواع بارانگیر

۱:پایه یه براکت بارانگیر و سایه بان که حالتی خرپا شکل را دارا می باشد و از پلاستیک فشرده(pp) می باشد. ۲:ورق بارانگیر یا سایه بان که از نوع جنس ورق پلی کربنات دو جداره و پلی کربنات فلت تشکیل می گردد. ۳:زهوار و یراق آلات بارانگیر یا سایبان پنجره که در دو طرف ورق قرار گرفته و توسط شیارهای خود ورق را مهار کرده و از رفتن آب به داخل ورق جلوگیری می کند. ۴:المان های اتصال که متشکل شده از رول بولت و پیچ روی پایه بارانگیر یا سایبان که وظیفه ی نگه داشتن بارانگیر را بر روی دیوار بر عهده دارند.
همان گونه که گفته شد عوامل مختلفی باعث می شود تا قیمت انواع بارانگیر در بازار متفاوت باشد، اولین و مهم ترین عامل در قیمت انواع بارانگیر نوع این محصول است. با توجه به سلیقه و تمایل افراد می توان از انواع این محصولات هم برای محافظت از سازه و هم به دلیل زیبایی بصری سازه ها استفاده نمود.
نقش بارانگیر در سازه ها تنها به جلوگیری از نفوذ رطوبت محدود نمی شود این محصولات از تابش نور مستقیم خورشید به داخل سازه نیز جلوگیری نموده و از تاثیرات مخرب آن تا مقدار زیادی کم می کند. بارانگیر ها به دو نوع ثابت و متحرک تولید و در بازار عرضه می شود که بسته به نظر مالک سازه می توان از این دو نوع بر بالای درب و یا پنجره نصب و از آن استفاده نمود. بارانگیر ها به دو نوع ثابت و متحرک تولید و در بازار عرضه می شود که بسته به نظر مالک سازه می توان از این دو نوع بر بالای درب و یا پنجره نصب و از آن استفاده نمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره چت واتساپ
ارسال پیام در واتساپ