رابیتس کاری سقف

رابیتس کاری سقف

یکی از پرکاربردترین محصولات ساختمانی می باشد که با نام های راویس، راویز و رابیت نیز شناخته می شود. رابیتس در سقف کاذب مشاهده می شود، ورق فولادی که از پرس کاری ورقه های گالوانیزه و کشش عرضی تولید شد است. در طرح و سایز های مختلف برای مستحکم کردن ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. در اجرای سقف کاذب به دلیل انعطاف پذیری بالا از رابیتس خیلی ساده و سریع استفاده می شود.

سقف پاسیو چیست؟

در خانه های ویلایی و آپارتمانی سقف پاسیو طبقه اول با اهداف مختلف اجرا می شود، در میان مشتریان از محبوبیت زیادی برخوردار است. برای دریافت نور طبیعی این سقف در بیشتر خانه ها دیده می شود.

سقف پاسیو در وسط خانه ها نیز استفاده شده که به دلیل داشتن یک سقف در آپارتمان می توان خیلی راحت گیاهان را پرورش داد. سقف پاسیو اول در انواع نورگیر حبابی و سقف پلی کربنات برای آپارتمان ها ایجاد می شود.

پاسیو یکی از قسمت های دکوراتیو و شیک در اکثر خانه های لوکس و ویلایی محسوب می شود، برای گسترش نور فضا و ورود نور طبیعی مورد استقبال قرار گرفته است.

برای پوشش سقف پاسیو در گذشته از شیشه استفاده می شد اما امروزه متریال های بهتری مثل پوشش نورگیر حبابی، فایبر گلاس شفاف و پلی کربنات شفاف جایگزین شده اند. سقف موردنظر در هر جنسی در مدلهای برقی و ثابت قابل اجرا است.

نوع برقی سقف پاسیو از طرفداران بیشتری برخوردار بوده زیرا برای کنترل میزان نور ورودی می توان آن را به راحتی با ریموت کنترلی باز و بسته کرد و شدت نور را با توجه به فضای خانه تنظیم کرد.

این نورگیر های سقفی در داخل خانه های ویلایی و حیاط خلوت گذاشته شده و در تمام طول روز قادرند نور را از بیرون به فضای داخلی منتقل کنند.

انواع مدلهای سقف پاسیو

 مدلهای سقف پاسیو

با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان، سقف های پاسیو در انواع مختلف نورگیر حبابی و نورگیر سقفی ساده ایجاد شده و پوشش آنها با کمک پلی کربنات یا شیشه انجام می شود. پاسیو و سقف حیاط خلوت براساس ساختار در سه دسته نورگیرحبابی، نورگیر سقفی متحرک و ثابت قرار می گیرند‌.

در سقف پاسیو طبقه اول می توان انواع ثابت یا ریلی را استفاده کرد. نوع شیشه ای سقف پاسیو همانند شیشه های سکوریتی بوده و اسکلت آنها از جنس آلومینیوم می باشد، نوع پلی کربنات به دلیل ایزولاسیون بهتر و دوام بالا بیشتر از مدل شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت پاسیو در جنس پلی کربنات نسبت به شیشه ای این است که در هنگام زلزله و ضربه، وقتی خرد یا شکسته شوند، حالت برنده و تیز نداشته و در صورت افتادن صدمه ای به افراد وارد نمی کنند‌‌.

مزیت ایجاد انواع سقف پاسیو

سقف پاسیو یا حیاط خلوت مانع تابش مستقیم نور خورشید به داخل خانه شده و به همین خاطر از خراب یا پوسیده شدن لوازم خانه جلوگیری می کند.

نورگیر سقفی موردنظر مانند بارانگیر عمل کرده و محیط پاسیو را از باران و باد به طور کامل محافظت می کند، افراد می توانند با وجود آن در روزهای آفتابی، گرم و روزهای بارانی از فضای پاسیو به راحتی استفاده کنند.

جنس شیشه های پوشش دهنده در برخی از سقف های پاسیو به گونه ای بوده که از مانع عبور اشعه های مضر خورشید می شود و اهالی خانه را محافظت می کند. مزیت دیگر سقف مدرن پاسیو این است که در روزهای گرم به راحتی محیط خانه را خنک تر می کند.

ویژگی های سقف پاسیو طبقه اول

یکی از بهترین و ضروری ترین تجهیزات به عنوان بارانگیر و نورگیر سقفی در محیط داخلی می باشد. با کمک سقف پاسیو فضا سازی خانه به صورت زیباتری انجام می شود، نورگیر در محیط های بسته همان سقف پاسیو می باشد. نورگیر سقفی در ساختمان ها برای ایجاد جلوه های خاص از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

کارایی سقف پاسیو در طبقه اول چیست؟

برای داشتن یک گلخانه در وسط خانه خود می توانید سقف پاسیو را اجرایی کنید. این سقف باعث می شود در طول روز از نور طبیعی بیشتری برخوردار شوید، این ایده سبب ایجاد روحی تازه در آپارتمان شما می شود. اجرای سقف نورگیر و سقف پاسیو طبقه اول دارای انواع گوناگونی شامل نورگیر سقفی و سقف کوپل است.

این سقف پاسیو، به عنوان سقف حیاط خلوت شناخته شده و در میان افراد، طرفداران زیادی دارد. سقف موردنظر برای مناطقی که دسترسی به نور نداشته یا بسیار کم است، بهترین گزینه می باشد، می توان در تمامی نقاط خانه سقف پاسیو را اجرا کرد.

دلیل پر اهمیت بودن نورگیر در ساختمان ها

در بیشتر ساختمان های جدید، افراد با مشکل عدم وجود نور طبیعی دست و پنجه نرم می کنند. استفاده از نورگیر پاسیو در آپارتمان های امروزی، بسیار توسعه یافته است، این سقف ویژه از ورود آلودگی ها به محیط خانه جلوگیری می کند و عایق حرارتی و صوتی می باشد.

قوانین مربوط به سقف های پاسیو

برای پوشش پاسیو در طبقه اول جهت رفاه شهروندان، امنیت و حفظ حریم همسایگان، قوانینی در نظر گرفته شده است.

ساکنین طبقه برای ایجاد این سقف باید رضایت تمامی اهالی ساختمان را بگیرند.

سقف های سنگین مثل استفاده از گچ و آجر برای ساخت سقف براساس قوانین شهرداری ممنوع بوده ولی اجرای سقف هایی کاذب در جنس پلی کربنات هیچ مشکلی ندارد.

اجرای سقف های سبک یا سقف های پلی کربنات از لحاظ شهرداری مانعی نداشته و باید در ارتفاع مجازی ایجاد شده باشد تا برای سایر طبقات مزاحمتی ایجاد نکند.

از نورگیر نباید هیچ گونه لوله یا تاسیساتی عبور داده شود، در صورت مشاهده توسط شهرداری جریمه می شوند.

ابعاد استاندارد و مطابق با قوانین شهرداری برای ایجاد سقف پاسیو دارای حداقل عرض 3 متر و مساحت 12 متر مربع می باشد، در صورتی که می خواهید در آشپزخانه آن را اجرا کنید باید عرض 2 متر و پهنای 6 متر را در نظر داشته باشید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *