سقف پاسیو

سقف پاسیو

پاسیوها قسمتی از منازل هستند که امروزه با اجرای سقف های بسیار زیبا بر روی آن بر زیبایی بصری و دکوراسیون داخلی منازل می افزایند. سقف پاسیو با توجه به نظر طراح داخلی در طرح های مختلف اجرا می شود که باعث می شود این قسمت از منزل در گذشته فضایی مرده محسوب می شد یک فضای کاملا قابل مصرف و زیبا جلوه نماید.

پاسیو یک فضای باز در داخل ساختمان است که معمولاً نورگیر است. این فضا می تواند مکانی عالی برای استراحت، تفریح و لذت بردن از هوای آزاد باشد. اما برای اینکه بتوان از پاسیو در هر شرایطی استفاده کرد، نیاز به یک سقف مناسب دارد.

سقف پاسیو در ساختمان

در گذشته برای این که تمام فضای منزل از حد متعادل نور برخوردار باشند در قسمتی از منزل اجرا می شد. این قسمت علاوه بر تامین نور طبیعی محیط و قسمت هایی که عملا نور رسانی در این قسمت ها سخت بود معمولا برای نگهداری گل و گیاه استفاده می شد. امروزه با تغییراتی که بر روی این قسمت منزل و سقف پاسیو صورت می گیرد زیبایی آن افزوده شده و یک فضای کاملا قابل مصرف و زیبا به فضای داخلی منزل اضافه می شود.

پاسیوها معمولا برای نگهداری گل و گیاه در منازل مورد استفاده قرار می گیرند و از این نظر با طراحی زیبا بر روی این قسمت می توان فضایی بسیار زیبا را برای داخل منزل طراحی نمود. هماهنگی این قسمت از منزل با اجزایی دیگر منزل جزء بسیار مهم از دکوراسیون داخلی است. علاوه بر آن توجه به طراحی در این قسمت می توان از این محل برای ایجاد فضایی برای آرامش نیز بهره برد.

 

طراحی پاسیو داخل منزل

 

سقف پاسیو در ساختمان

هر ساختمان بسته به متراژ خانه چند متری به پاسیو اختصاص می دهند که جز خانه حساب می شود مالک می تواند با در نظر گرفتن قوانین شهرداری و همسایگان می تواند سقف پاسیو را بپوشانند و به سبکهای مختلف طراحی کنند. در ادامه به چند نکته در رابطه با طراحی پاسیو می پردازیم.

تاثیر رنگ در پاسیو

استفاده از پوشش نورگیر رنگی مختلف می توانید انرژی مثبت به فرد القا کند که مدتی هم است ین نوع پوشش رنگی در انواع مختلف ثابت و متحرک توسط مجموعه نورگیر ساز به تولید می رسد

نورپردازی پاسیو

در طراحی پاسیو داخل منزل نورپردازی با استفاده از لامپ های مختلف به مالک این امکان را میدهد از پاسیو درشب نیز کاربرد داشته باشد.

انتخاب کاربرد پاسیو

پاسیو را می توان به کاربرد های فراوانی طراحی کرد می توان به عنوان انباری، اتاق کودک، با استفاده از مبلمان و گل گیاه نشیمنی برای استراحت با تهویه مناسب استفاده کرد.

انواع پوشش سقف پاسیو

امروزه از مواد مختلفی جهت زیبایی و کاربردی نمودن این قسمت از منزل استفاده می شود. مصالحی همچون: پلی کربنات، فایبرگلاس و نورگیر حبابی همگی مصالحی است که جایگزین بسیار مناسب برای شیشه های قدیمی هستند.

قیمت سقف پاسیو ارزان

در گذشته برای پوشش این قسمت از فضای منزل از شیشه های معمولی استفاده می شد. اگرچه نورگیری عالی این شیشه ها باعث افزایش نور طبیعی در این قسمت می شد اما خطراتی که معمولا در هنگام بروز عوامل طبیعی مانند باد و باران و یا برخورد اجسام با آن ایجاد می شد باعث شد که این ماده از دور مصرف خارج شود. امروزه استفاده از مصالح جایگزین که علاوه بر نور گیری عالی ایمنی و امنیت نیز برای ساکنان داشته باشد در دستور کار طراحان داخلی منازل قرار گرفته است.

جهت استعلام قیمت سقف پاسیو می توانید با ما تماس بگیرید.

سقف حیاط خلوت ارزان

سقف حیاط خلوت را نورگیر سقفی می نامند. این سقف های بسیار شفاف در تمام طول روز نور خورشید را از بیرون به داخل عبور می دهند. ولی بیشتر در حیات خلوت و خانه های ویلایی کاربرد دارند. که با پوشاندن سقف های حیات خلوت از آنها می توان به عنوان محلی برای سکونت استفاده نمود.

اجرای سقف پاسیو شما را از باد و باران محافظ می کند و محیطی را فراهم می سازد که افراد بتوانند در روزهای بارانی و یا روزهای گرم و آفتابی به راحتی از پاسیو استفاده کنند‌.

متریال ارزان در اجرای سقف های پاسیو استفاده میشود مانند ورق پلی کربنات فایبرگلاس و…، که اشعه مضر خورشید را از خود عبور نمی دهند و استفاده کنندگان را از خطرات احتمالی آن حفظ می کنند. خنک کردن‌ خانه در روزهای بسیار گرم تابستان نیز از مزایای یک سقف پاسیو ارزان می باشد.
امروزه استفاده از سقف های پلی کربناتی و نورگیر حبابی از پرطرفدارترین پوشش پاسیو می باشند‌.

سقف پاسیو ارزان

ویژگی های پوشش سقف پاسیو

از مهمترین ویژگی هایی که باعث می شود تا پوشش سقف پاسیو طبقه اول برای یک منزل مناسب جلوه نماید می توان به این موارد اشاره نمود:

 • نورگیری عالی در بیشترین ساعات روز
 • ایجاد ایمنی و امنیت برای ساکنان منزل
 • عدم تبادل انرژی در بین دو قسمت منزل و فضای بیرون
 • دارا بودن قابلیت بازشونده برای ایجاد تهویه و یا دسترسی آسان به سقف
 • شستشو و نگهداری آسان
 • دوام و مقاومت زیاد
 • زیبایی بصری در منزل و فضای بیرون آن

 

معرفی انواع سقف پاسیو

انواع مختلفی از سقف پاسیو وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. در ادامه به برخی از پرکاربردترین انواع سقف پاسیو اشاره می کنیم:

سقف پاسیو ریلی

سقف پاسیو ریلی یکی از انواع سقف پاسیو است که از ورق های پلی کربنات، شیشه یا سایر متریال ساخته شده است. این سقف بر روی ریل هایی حرکت می کند و می توان آن را به صورت افقی یا عمودی باز و بسته کرد.

سقف پلی کربنات

سقف پلی کربنات یکی از انواع سقف پاسیو است که از ورق های پلی کربنات ساخته شده است. پلی کربنات یک ماده ترموپلاستیک است که مقاومت بالایی در برابر ضربه، شکستگی، اشعه UV و شرایط آب و هوایی دارد.

مزایای سقف پلی کربنات

 • مقاومت در برابر ضربه ای بالا نسبت به شیشه های معمولی
 • مقاومت  در رابر گرما بیش از 150 درجهC 
 • مقاومت در مقابل اسیدهای آلی و معدنی،
 • همچنین به علت دارا بودن مواد ضد UV در برابر اشعه های مضر خورشید دیرتر از بین می رود و از وسایل و موادی که زیر آن قرار گرفته اند محافظت می کند.

قانون پوشاندن سقف پاسیو

قوانین پوشش پاسیو درخانه ها و آپارتمان ها هر کدام از سازه ها با توجه به شخصی بودن و یا عمومی بودن و یا مجتمع های مسکونی قوانین متفاوتی در ساخت پوشش سقف پاسیو دارد.
قانون پوشاندن پاسیو باید بر اساس ضوابط شهرداری انجام شود. این قوانین در جهت حفظ حریم همسایگان و در جهت تأمین امنیت و رفاه شهروندان تبیین شده‌اند. که به شرح زیر هستند:

 • ابعاد حیاط‌ خلوت ساختمان باید بر اساس متراژ ساختمان مشخص می‌شود. در زمین‌هایی که ابعاد آن از 200 متر بیشتر است، ابعاد حیاط‌خلوت باید 6 درصد کل متراژ بوده و در زمین‌هایی با ابعاد کمتر از 200 متر باید 3 درصد از کل زمین به این مکان اختصاص یابد.
 • در ساختمان‌هایی که به سمت جنوب هستند باید حیاط‌خلوت در قسمتی باشد که از محل‌های عمومی، تمییز داده شود. اگر حیاط‌خلوت دو واحد، یکی است باید فاصله دیوارهای آن‌ها از هم برابر 6 متر یا بیشتر باشد.
 •  درصورتی‌که پاسیو ، مشرف به آشپزخانه منزل است و از سقف حیاط‌ خلوت برای تأمین نور این بخش استفاده می‌گردد باید متراژ آن برابر با 6 در 2 متر و یا بیشتر باشد.
 • ایمنی سقف از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید برای آن، پایه‌هایی تعبیه کرد.
 • آب‌بندی و عایق کردن مناسب سقف این سازه‌ها، جزو قوانین مسقف کردن حیاط‌خلوت است.
سقف پاسیو

چگونگی نصب سقف بر روی پاسیو

نصب سقف بر روی پاسیو فرآیندی نسبتاً ساده است که با کمی دقت و مهارت می توان آن را انجام داد. در ادامه به مراحل نصب سقف بر روی پاسیو اشاره می کنیم:

1. اندازه گیری پاسیو

اولین مرحله در نصب سقف بر روی پاسیو، اندازه گیری دقیق پاسیو است. این کار به شما کمک می کند تا ورق های سقف را با اندازه مناسب خریداری کنید. برای اندازه گیری پاسیو، از یک متر استفاده کنید و طول و عرض آن را به دست آورید.

2. تهیه مصالح و ابزار

برای نصب سقف بر روی پاسیو، به مصالح و ابزار زیر نیاز دارید:

ورق های سقف
 پروفیل های فلزی
 پیچ های مخصوص
 دریل
 متر
 اره
 مته

3. آماده سازی سطح

قبل از نصب سقف، باید سطح پاسیو را آماده کنید. این کار به جلوگیری از نشت آب و ایجاد حفره در سقف کمک می کند. برای آماده سازی سطح، باید آن را از هرگونه آلودگی و زباله پاک کنید. همچنین اگر سطح پاسیو ناهموار است، باید آن را صاف کنید.

4. نصب پروفیل های فلزی

در این مرحله باید پروفیل های فلزی را بر روی سطح پاسیو نصب کنید. پروفیل های فلزی به عنوان پایه ای برای نصب ورق های سقف عمل می کنند. برای نصب پروفیل های فلزی، از پیچ های مخصوص استفاده کنید.

5. نصب ورق های سقف

در این مرحله باید ورق های سقف را بر روی پروفیل های فلزی نصب کنید. برای این کار، ورق های سقف را در جای خود قرار دهید و آنها را با پیچ های مخصوص محکم کنید.

6. آب بندی سقف

پس از نصب ورق های سقف، باید آن را آب بندی کنید. این کار به جلوگیری از نشت آب کمک می کند. برای آب بندی سقف، می توانید از مواد آب بندی مانند سیلیکون یا درزگیر استفاده کنید.

در ادامه به نکات مهمی که باید در هنگام نصب سقف بر روی پاسیو در نظر بگیرید اشاره می کنیم:

* از ورق های سقف با کیفیت و مقاوم استفاده کنید.
* ورق های سقف را با دقت اندازه گیری کنید تا از ایجاد حفره در سقف جلوگیری شود.
* پروفیل های فلزی را با فاصله مناسب از یکدیگر نصب کنید تا از ایجاد تنش در ورق های سقف جلوگیری شود.
* ورق های سقف را به طور محکم به پروفیل های فلزی پیچ کنید تا از افتادن آنها جلوگیری شود.
* سقف را به خوبی آب بندی کنید تا از نشت آب جلوگیری شود.

با رعایت این نکات می توانید سقف مناسبی را برای پاسیو خود نصب کنید و از آن لذت ببرید!

قیمت پوشش سقف حیاط خلوت

برای اینکه سقف پاسیو در منزل شما بر زیبایی و جذابیت منزل شما بیفزاید لازم است که در انتخاب پوشش برای این قسمت نهایت دقت را نمایید. استفاده از متریال های مختلف علاوه بر زیبایی به این قسمت کارایی بیشتری می دهد.

توجه نمایید که استفاده از هر نوع متریال برای پوشش پاسیو طبقه اول با توجه به متراژ این قسمت برآورد می شود. اگر طالب نوع ارزان پوشش هستید. در سطح دوم قیمت سقف پاسیو نورگیرهای حبابی و متریال پلی کربنات قرار می گیرد. در رده های بعدی نیز از انواع متریال به عنوان پوشش می توان سود برد.

البته می توان از پلی کربنات با چندین لایه نیز برای پوشش استفاده نمود. این کار باعث می شود تا علاوه بر ایجاد استقامت بیشتر بر قیمت سقف نیز افزوده شود. برای دریافت لیست قیمت سقف حیاط خلوت و انواع نورگیر سقفی برای سقف پارکینگ و سقف ورودی ساختمان می توانید با کارشناسان نورگیرساز  در ارتباط باشید.