سقف پاسیو

سقف پاسیو

پاسیوها قسمتی از منازل هستند که امروزه با اجرای سقف های بسیار زیبا بر روی آن بر زیبایی بصری و دکوراسیون داخلی منازل می افزایند. سقف پاسیو با توجه به نظر طراح داخلی در طرح های مختلف اجرا می شود که باعث می شود این قسمت از منزل در گذشته فضایی مرده محسوب می شد یک فضای کاملا قابل مصرف و زیبا جلوه نماید.

سقف پاسیو در ساختمان

در گذشته برای این که تمام فضای منزل از حد متعادل نور برخوردار باشند در قسمتی از منزل اجرا می شد. این قسمت علاوه بر تامین نور طبیعی محیط و قسمت هایی که عملا نور رسانی در این قسمت ها سخت بود معمولا برای نگهداری گل و گیاه استفاده می شد. امروزه با تغییراتی که بر روی این قسمت منزل و سقف پاسیو صورت می گیرد زیبایی آن افزوده شده و یک فضای کاملا قابل مصرف و زیبا به فضای داخلی منزل اضافه می شود.

پاسیوها معمولا برای نگهداری گل و گیاه در منازل مورد استفاده قرار می گیرند و از این نظر با طراحی زیبا بر روی این قسمت می توان فضایی بسیار زیبا را برای داخل منزل طراحی نمود. هماهنگی این قسمت از منزل با اجزایی دیگر منزل جزء بسیار مهم از دکوراسیون داخلی است. علاوه بر آن توجه به طراحی در این قسمت می توان از این محل برای ایجاد فضایی برای آرامش نیز بهره برد.

 

طراحی پاسیو داخل منزل

مساحت لازم برای نورگیر پاسیو خانگی
هر ساختمان بسته به متراژ خانه چند متری به پاسیو اختصاص می دهند که جز خانه حساب می شود مالک می تواند با در نظر گرفتن قوانین شهرداری و همسایگان می تواند سقف پاسیو را بپوشانند و به سبکهای مختلف طراحی کنند. در ادامه به چند نکته در رابطه با طراحی پاسیو می پردازیم.

انتخاب کاربرد پاسیو

پاسیو را می توان به کاربرد های فراوانی طراحی کرد می توان به عنوان انباری، اتاق کودک، با استفاده از مبلمان و گل گیاه نشیمنی برای استراحت با تهویه مناسب استفاده کرد.

تاثیر رنگ در پاسیو

استفاده از پوشش نورگیر رنگی مختلف می توانید انرژی مثبت به فرد القا کند که مدتی هم است ین نوع پوشش رنگی در انواع مختلف ثابت و متحرک توسط مجموعه نورگیر ساز به تولید می رسد

نورپردازی پاسیو

در طراحی پاسیو داخل منزل نورپردازی با استفاده از لامپ های مختلف به مالک این امکان را میدهد از پاسیو درشب نیز کاربرد داشته باشد.

انواع سقف پاسیو

سقف پاسیو می توان در انواع مختلف شفاف، حبابی،ثابت،متحرک و… .در انواع رنگ بندی تولید می شود.

انواع پوشش سقف های پاسیو

امروزه از مواد مختلفی جهت زیبایی و کاربردی نمودن این قسمت از منزل استفاده می شود. مصالحی همچون: پلی کربنات، فایبرگلاس و نورگیر حبابی همگی مصالحی است که جایگزین بسیار مناسب برای شیشه های قدیمی هستند

پوشش سقف پاسیو

در گذشته برای پوشش این قسمت از فضای منزل از شیشه های معمولی استفاده می شد. اگرچه نورگیری عالی این شیشه ها باعث افزایش نور طبیعی در این قسمت می شد اما خطراتی که معمولا در هنگام بروز عوامل طبیعی مانند باد و باران و یا برخورد اجسام با آن ایجاد می شد باعث شد که این ماده از دور مصرف خارج شود. امروزه استفاده از مصالح جایگزین که علاوه بر نور گیری عالی ایمنی و امنیت نیز برای ساکنان داشته باشد در دستور کار طراحان داخلی منازل قرار گرفته است.

سقف پاسیو ارزان

سقف پاسیو را نورگیرهای سقفی می نامند. این سقف های بسیار شفاف در تمام طول روز نور خورشید را از بیرون به داخل عبور می دهند. ولی بیشتر در حیات خلوت و خانه های ویلایی کاربرد دارند. که با پوشاندن سقف های حیات خلوت از آنها می توان به عنوان محلی برای سکونت استفاده نمود.

اجرای سقف پاسیو شما را از باد و باران محافظ می کند و محیطی را فراهم می سازد که افراد بتوانند در روزهای بارانی و یا روزهای گرم و آفتابی به راحتی از پاسیو استفاده کنند‌.

متریال ارزان در اجرای سقف های پاسیو استفاده میشود مانند ورق پلی کربنات فایبرگلاس و…، که اشعه مضر خورشید را از خود عبور نمی دهند و استفاده کنندگان را از خطرات احتمالی آن حفظ می کنند. خنک کردن‌ خانه در روزهای بسیار گرم تابستان نیز از مزایای یک سقف پاسیو ارزان می باشد.
امروزه استفاده از سقف های پلی کربناتی و نورگیر حبابی از پرطرفدارترین پوشش پاسیو می باشند‌.

سقف پاسیو ارزان

ویژگی های پوشش سقف پاسیو

از مهمترین ویژگی هایی که باعث می شود تا پوشش سقف پاسیو طبقه اول برای یک منزل مناسب جلوه نماید می توان به این موارد اشاره نمود:

 • نورگیری عالی در بیشترین ساعات روز
 • ایجاد ایمنی و امنیت برای ساکنان منزل
 • عدم تبادل انرژی در بین دو قسمت منزل و فضای بیرون
 • دارا بودن قابلیت بازشونده برای ایجاد تهویه و یا دسترسی آسان به سقف
 • شستشو و نگهداری آسان
 • دوام و مقاومت زیاد
 • زیبایی بصری در منزل و فضای بیرون آن

معرفی انواع سقف پاسیو

سقف پاسیو ریلی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی  درتمام صنایع و اصناف اجرای انواع نورگیر وسقف های کاذب مثل سقف پارکینگ سقف پاسیو و…اجرای ونصب سقف  به صورت ریلی با قابلیت دستی یا برقی  توسط شرکت نورگیر ساز قابل سفارش میباشد.

سقف کاذب باسیو پلی کربنات

ورق پلی کربنات سخت‌ترین متریال قابل استفاده در انوع نورگیر ها سقفی مانند سقف پاسیو است که به عنوان گزینه‌ای بصرفه  بجای شیشه قابل اجرا است.

مزایای سقف پلی کربنات

 • مقاومت در برابر ضربه ای بالا نسبت به شیشه های معمولی
 • مقاومت  در رابر گرما بیش از 150 درجهC 
 • مقاومت در مقابل اسیدهای آلی و معدنی،
 • همچنین به علت دارا بودن مواد ضد UV در برابر اشعه های مضر خورشید دیرتر از بین می رود و از وسایل و موادی که زیر آن قرار گرفته اند محافظت می کند.

قانون پوشاندن سقف پاسیو

قوانین پوشش پاسیو درخانه هاو آپارتمان ها هر کدام از سازه ها با توجه به شخصی بودن و یا عمومی بودن و یا مجتمع های مسکونی قوانین متفاوتی در ساخت پوشش سقف پاسیو دارد.
قانون پوشاندن پاسیو باید بر اساس ضوابط شهرداری انجام شود. این قوانین در جهت حفظ حریم همسایگان و در جهت تأمین امنیت و رفاه شهروندان تبیین شده‌اند. که به شرح زیر هستند:

 • ابعاد حیاط‌خلوت ساختمان باید بر اساس متراژ ساختمان مشخص می‌شود. در زمین‌هایی که ابعاد آن از 200 متر بیشتر است، ابعاد حیاط‌خلوت باید 6 درصد کل متراژ بوده و در زمین‌هایی با ابعاد کمتر از 200 متر باید 3 درصد از کل زمین به این مکان اختصاص یابد.
 • در ساختمان‌هایی که به سمت جنوب هستند باید حیاط‌خلوت در قسمتی باشد که از محل‌های عمومی، تمییز داده شود. اگر حیاط‌خلوت دو واحد، یکی است باید فاصله دیوارهای آن‌ها از هم برابر 6 متر یا بیشتر باشد.
 •  درصورتی‌که پاسیو ، مشرف به آشپزخانه منزل است و از سقف حیاط‌ خلوت برای تأمین نور این بخش استفاده می‌گردد باید متراژ آن برابر با 6 در 2 متر و یا بیشتر باشد.
 • ایمنی سقف از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید برای آن، پایه‌هایی تعبیه کرد.
 • آب‌بندی و عایق کردن مناسب سقف این سازه‌ها، جزو قوانین مسقف کردن حیاط‌خلوت است.

 

چگونگی نصب سقف بر روی پاسیو

برای نصب سقف پاسیوطبقه اول  و سقف حیاط خلوت با هر کدام از مواد گفته شده لازم است که ابتدا پایه هایی برای نصب این مصالح بر روی سقف پاسیو اجرا و نصب شود. این پایه ها از مواد مختلفی همچون: آهن و یا فولاد ضد زنگ است. با توجه به سطح این قسمت طراح داخلی منزل از انواع نورگیر سقفی با طراحی های مختلف استفاده می کند. نکته مهم در اجرای سقف پاسیو شیب دار نمودن این قسمت برای عدم نفوذ رطوبت برف و باران به داخل است. همچنین برای مقاومت بیشتر لازم است که کاملا این قسمت توسط چسب های آب بندی عایق شود. بعد از نصب پایه ها می توان از هر نوع مصالح مورد علاقه بر روی این قسمت برای زیبایی بیشتر سقف پاسیو استفاده نمود.

امروزه نوع نورگیر حبابی مورد توجه افرادی بسیاری قرار گرفته است. زیبایی و کارایی و همچنین رنگ بندی مختلف این نوع نورگیرها باعث شده است که بتوان آن را با هر نوع دکوراسیون داخلی هماهنگ نمود. علاوه بر آن جنس این نورگیرها، آنها را در برابر انواع صدمات احتمالی مقاوم نموده است. این نورگیرها به صورت دو جداره نیز طراحی و تولید می شوند که علاوه بر زیبایی استقامت بیشتر و عمر طولانی تری به آن می بخشد.

قیمت انواع پوشش پاسیو

برای اینکه سقف پاسیو  در منزل شما بر زیبایی و جذابیت منزل شما بیفزاید لازم است که در انتخاب پوشش برای این قسمت نهایت دقت را نمایید. استفاده از متریال های مختلف علاوه بر زیبایی به این قسمت کارایی بیشتری می دهد.

توجه نمایید که استفاده از هر نوع متریال برای پوشش پاسیو طبقه اول  با توجه به متراژ این قسمت برآورد می شود. اگر طالب نوع ارزان پوشش هستید. در سطح دوم قیمت سقف پاسیو نورگیرهای حبابی و متریال پلی کربنات قرار می گیرد. در رده های بعدی نیز از انواع متریال به عنوان پوشش می توان سود برد.

البته می توان از پلی کربنات با چندین لایه نیز برای پوشش استفاده نمود. این کار باعث می شود تا علاوه بر ایجاد استقامت بیشتر بر قیمت سقف نیز افزوده شود. برای دریافت لیست قیمت سقف حیاط خلوت و انواع نورگیر سقفی برای سقف پارکینگ و سقف ورودی ساختمان می توانید با کارشناسان نورگیرساز  در ارتباط باشید.